23

Z dobrých cest se rodí blahobyt

Mimo bohatý stromový porost a zeleň trávníkových ploch vynikají v každém městě nejvíce a také ke kráse nejvíce připívají vzorně vybudované cesty a chodníky. Jsou vytvořeny z pevného, bezprašného materiálu, s okrajníky. Vzorné cesty jsou nejen účelné, ale i krásné. I po dešti se můžeme projít ulicemi a vrátíme se s čistými, lesknoucími se botami. Takové cesty jsou radostné; po nich se každý rád projde, na těchto cestách nemusí člověk myslet na bláto, ale na svoje plány. Z dobrých cest se rodí blahobyt.

            Po městě se rozprostírají krásné ulice a chodníky jako tepny života. Z tepen vycházejí vždy žíly a cévy. Těmito žilami a cévami jsou chodníčky a pěšiny v zahrádkách.  I ony mají být právě tak zdravé a radostné, jako hlavní tepny. Bezvadnými cestami a cestičkami v zahrádkách se nejlépe projeví radostný duch každé obce.

            Městský člověk má své zvláštní zvyklosti a potřeby. Jeho zaměstnání ho nutí, aby chodil slušně oblečen, s čistými botami, nemá mít ruce rozedrané a za nehty „smutek“. Zahrádka nesmí překážet těmto jeho potřebám, naopak má jim vycházeti vstříc. Vyhovuje tu bezvadná cesta nebo pěšina v zahrádce, zvyk pracovati v rukavicích a ve zvláštním, zelenavém obleku, podobném kombinéze.

             Jen po dobré cestě se dostaneme s čistými botami ke všem svým rostlinám za každého počasí. Cesta nám umožní procházky po zahrádce v každé denní i roční době – i po dešti a za rosy, kdy je v zahrádce nejkrásnější a země vydechuje svou zvláštní vůni.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované políčka jsou označena štítkem (povinné):

Odpovídající příspěvky

Nahoru