Děti v zahrádce

Ke všem těmto pracím je možno vésti děti. Učí se tak postřehu, soustavné práci, smyslu pro povinnost, takto poznávají přímo z první ruky život v přírodě a nepřetržité, stálé změny v ní.

Při pozorování květin i zeleniny se naučte používat silně zvětšující lupy. Zvětšovací sklo nám ukazuje rostliny v novém, velmi zajímavém světle. Zvlášť u dítěte vyvolává pohled lupou téměř vždy údiv: taková obyčejná věc a kolik je na ní nových věcí! Dítě můžeme k zahrádce přivést jen obdivem – lupa nám dává k tomu pomůcku dosud nevyužitou.

Hovořte s každým, kdo je vás ochoten poslouchati, o svých pracích, o starostech a radostech vaší zahrádky. Tvořte své vlastní kombinace osázení mezisadby, několikerého využití záhonu v jednom roce. Dělejte předpoklady pro vzrůst, ranost sklizně, velikost sklizně a popřípadě pro cenu úrody. Osvoboďte se od strachu, že to nebo ono uděláte špatně. Spolehněte na svůj úsudek a ověřte si činem jeho správnost. Ukáže-li vám vzrůst, že je to jinak, získali jste novou zkušenost. Kdo nikdy nechybil, nikdy také nic neudělal.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované políčka jsou označena štítkem (povinné):

Odpovídající příspěvky

O webu

Na webu naleznete veškeré informace, tipy a triky pro zahrádkáře. Poradíme Vám například s přípravou stromků na zimu, s péčí o záhony, s kypřením a hnojením půdy a spoustou dalšího. Začněte třeba s přečtením Zásad vytvoření zahrádky.

Nahoru