Rašelina v zahrádce

Vzácné služby prokáže každému pěstiteli rašelina. Dá se lehce dopraviti i do nejluxusnější zahrádky, poněvadž je suchá a protože bývá lisována ve velkých 80 kg balech. Rašelina zlepšuje půdu, poněvadž ji činí propustnější, zásobuje ji vláhou, dodává jí i vzrůstový hormon, který vyvolává bohaté kořenění. Na 100 m2 dává se 1 bal připravené rašeliny.

Rašelina se totiž před použitím musí důkladně navlhčit a tak odkyselit. Baly se uvolní, kusy rašeliny se úhozem motyky rozmělní. Pak se do 1 balu nasypou asi 3 kg vápenného prachu, 2 kg kostní moučky a 3 kg Thomasovy moučky, vše se promíchá a pak prolévá vodou. 1 bal vypije až 35 konví vody. Vodou napojená rašelina je úplně tmavá. Pak necháme rašelinu asi týden ležet a před použitím ji znovu promícháme. Do země ji zapravujeme buď při okopávání nebo ji mělce zarýváme.

Rašelinu dodávají semenářské závody, hospodářská družstva neb zahrádkářský spolek ji objednává od velkododavatelů celý vagon, což je nejvýhodnější. Rašelinu lze doporučit co nejvřeleji.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované políčka jsou označena štítkem (povinné):

Odpovídající příspěvky

O webu

Na webu naleznete veškeré informace, tipy a triky pro zahrádkáře. Poradíme Vám například s přípravou stromků na zimu, s péčí o záhony, s kypřením a hnojením půdy a spoustou dalšího. Začněte třeba s přečtením Zásad vytvoření zahrádky.

Nahoru