DSC_0101

Ptactvo v zahrádce

Pamatujte na umístění ptačí budky, která patří k rodinnému vzhledu zahrádky; rovněž tak i krmítko do keřů pro zimní přikrmování ptactva.

Nelze docílit krásy zahrady, ani radosti z ní, pokud se neseznámíte s podstatou této krásy, jak vám ji stručně podávají předcházející odstavce. Nejdříve musíte mít na zahradu správný názor, neboť všechny neúspěchy četných zahrádkářů jsou záviděny neujasněním pojmů nebo představ.

„To mne nezajímá“, prohlásí mnohý zahrádkář, „chci jen vidět, jak se roubuje, jak se sází!“ Mnohý si myslí, že uvedené rady jsou každému vzdělanému člověku samozřejmé, že hlavní příčina proč zahrádky u nás nemají potřebné vysoké úrovně, záleží v nedostatku odborných vědomostí. Odborné vědomosti byly v posledních desetiletích násilně zbaveny své ideové životní náplně, která jim dávala jednotku a sílu, která jediná je činila lehce pochopitelnými i stravitelnými. Chceme se všechno dozvědět krátce a stručně a tak získáváme kostru bez masa a života.

Poslechněte si někdy rolníka, jak vypráví o svém poli, o své louce, o kravkách a o své rodné chalupě. Každý pravý rolník je básníkem. Odborná zručnost zahrádkářská zůstává potud neuplatněna, pokud idea zahrádky nepronikne přímo do morku kostí každého zahrádkáře. Pak není překážky, která by zabránila i velmi zaměstnanému člověku pracovat a při tom se radovat z výsledků práce, jež poskytuje půda jeho zahrádky.

Čtěte tyto první odstavce při každé příležitosti znovu a znovu a poznáte, oč lépe se vám bude v zahrádce pracovat.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Požadované políčka jsou označena štítkem (povinné):

Odpovídající příspěvky

Nahoru